IX Aukcja Klasyków Współczesności - 27 maja 2022, 19:30 (piątek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

IX Aukcja Klasyków Współczesności

27 maja 2022, 19:30 (piątek)

Miło nam przedstawić Państwu dziewiątą edycję Aukcji Klasyków Współczesności – w katalogu zgromadziliśmy prace znakomitych artystów XIX-XX wieku, o ugruntowanej pozycji na rynku polskiej sztuki. Część nazwisk jest z pewnością Państwu znanych z publikacji artystycznych lub przestrzeni muzealnych; „klasyczność” katalogu to również ci twórcy, którzy czerpią inspirację z warsztatu dawnych mistrzów, odkrywając na nowo tradycję malarstwa, grafiki i rzeźby.

Katalog otwiera portret majora Wojska Polskiego, Arystarcha Laszenki, wykonany przez jednoosobową firmę portretową Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zgodnie z sygnaturą, artysta nie palił tytoniu ani nie pił alkoholu w dniu swojej pracy twórczej; sam wizerunek został stworzony w typie B (realistyczny, obiektywny). W ofercie zobaczą Państwo również  dwa obrazy Włodzimierza Pawlaka z serii „Notatki o sztuce”, stanowiące wybitny przykład awangardy autorefleksyjnej, analizującej przebieg procesu twórczego.

Wśród prac abstrakcyjnych pojawi się również monochromatyczna kompozycja Jacka Sempolińskiego, pejzaż Rajmunda Ziemskiego, obraz w stylu taszyzmu Zdzisława Salaburskiego oraz wielkoformatowa propozycja od Grzegorza Pabla.

Grupa „figuratywna” odkryje przed Państwem głębię psychologiczną wizerunków ludzkich: zachęcamy do zapoznania się z dziecięcymi portretami Ireny Knothe, grafiką z obrazem Tamary Łempickiej, postekspresjonistycznym aktem Eugeniusza Gerlacha czy melancholijnym grajkiem Iwana Kulika.

Nie zapominamy również o realizmie i akademizmie: romantyczny pejzaż Alfreda Fontville’a de Breanskiego odkryje przed Państwem poetycki urok szkockich wzgórz, Kraków zachwyci swoją zimową odsłoną w kompozycji Władysława Chmielińskiego, zaś Michał Suffczyński po raz kolejny udowodni, że jest mistrzem akwareli.

Zachęcamy do obejrzenia całej oferty aukcyjnej w czasie wystawy, którą zakończy licytacja prac – z przyjemnością porozmawiamy z Państwem na temat klasyków, których będziemy gościć w murach Art in House już po raz dziewiąty.

Autoportret (53/100)
Inkografia, Papier, 58 cm x 43 cm
15 000 zł
35 000 zł
Czaszka, 1993
Olej, Płótno, 101 cm x 81 cm
15 000 zł
22 000 zł
Sterczyki, 2015
Akryl, Płótno, 100 cm x 73 cm
100 000 zł
100 000 zł
Pejzaż 10/60, 1960
Olej, Płótno, 180 cm x 58 cm
40 000 zł
50 000 zł
Bordowy rytm, 2019
Akryl, Płótno, 100 cm x 100 cm
15 000 zł
16 000 zł
Notre Dame, 2021
Olej, Płótno, 92 cm x 73 cm
8 000 zł
13 000 zł
Cichy wieczór, 2021
Olej, Płótno, 70 cm x 40 cm
3 000 zł
3 000 zł
Pawie, 2022
Tusz, Akwarela, Papier, 34 cm x 50 cm
10 000 zł
12 000 zł
Dropiaty, 2021
Tusz, Akwarela, Papier, 31 cm x 48 cm
10 000 zł
15 000 zł
Akt - niosąca dzban, 2014
Akryl, Olej, Płótno, 80 cm x 60 cm
5 500 zł
7 000 zł
Fircyk w zalotach, 2022
Olej, Płótno, 81 cm x 100 cm
3 000 zł
3 800 zł
Dancing, 2009
Olej, Płótno, 54 cm x 45 cm
4 000 zł
5 500 zł
Nieznajomi, 2021
Olej, Płótno, 80 cm x 70 cm
3 000 zł
3 000 zł
Moje podwórko, 1999
Akwarela, Papier, 45.5 cm x 55 cm
20 000 zł
24 000 zł
Świt, 2022
Technika własna, Olej, Płótno, 100 cm x 140 cm
3 000 zł
5 000 zł
Raise Up, 2017
Olej, Płótno, 120 cm x 150 cm
12 000 zł
12 000 zł
Kraków, 2022
Olej, Płótno, 50 cm x 50 cm
1 500 zł
1 600 zł
Podlasie, 2021
Akwarela, Papier, 28 cm x 56 cm
1 000 zł
1 700 zł
Grudzień, 2013
Olej, Płótno, 100 cm x 126 cm
10 000 zł
14 000 zł
Portret z papierosem
Olej, Papier, 63.5 cm x 48 cm
2 000 zł
2 600 zł
Abstrakcja, 2021
Olej, Papier, 50.5 cm x 35 cm
1 000 zł
1 200 zł
Rzeka Bug, 2020
Olej, Płótno, 33 cm x 24 cm
8 000 zł
15 000 zł
Wschód, 2019
Olej, Płótno, 24 cm x 33 cm
8 000 zł
12 000 zł
Georg Arnold-Graboné
Kapliczka w Tyrolu
Olej, Płótno, 70 cm x 80.5 cm
4 000 zł
5 500 zł
Strumyk, 2011
Olej, Płótno, 64 cm x 54 cm
2 600 zł
5 500 zł
Dante's way to inferno, 2008
Olej, Deska, 61 cm x 65 cm
4 000 zł
4 000 zł
Antiquites, 2020
Olej, Płótno, 33 cm x 27 cm
3 500 zł
6 000 zł
Czarny wyścig, 2005
Akryl, Płótno, 40 cm x 30 cm
2 500 zł
3 500 zł
Z cyklu Samotność, 1966
Akwarela, Papier, 67 cm x 44 cm
8 000 zł
8 000 zł
Nadejście niepokoju, 1991
Olej, Płótno, 220 cm x 100 cm
9 000 zł
9 000 zł
Kompozycja, 1974
Olej, Płótno, 89.5 cm x 132 cm
6 000 zł
6 000 zł
Leśna restauracja, 2021
Olej, Płótno, 90 cm x 70 cm
2 000 zł
2 000 zł
Odpoczynek nad rzeką, 2018
Olej, Płyta, 88 cm x 88 cm
3 500 zł
12 000 zł
Uczennica, l. 70-te XX w.
Akwarela, Papier, 60 cm x 43 cm
1 500 zł
1 500 zł
Tęsknota, 1998
Olej, Płótno, 79 cm x 59 cm
2 500 zł
4 800 zł
Ptaszek na uwięzi, 2019
Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
2 000 zł
2 400 zł
Trębacz, 2006
Olej, Płótno, 41 cm x 33 cm
2 000 zł
3 500 zł
Nr 44, 2016
Akryl, Płótno, 50 cm x 40 cm
1 000 zł
1 100 zł
Uliczka, 2021
Olej, Płyta, 70 cm x 50 cm
2 000 zł
3 500 zł
Lwów, kolorowy wieczór, 2018
Olej, Płótno, 30 cm x 20 cm
1 000 zł
2 000 zł
Zimowy widok miejski
Olej, Płótno, 35.5 cm x 50 cm
6 000 zł
14 000 zł
Liwiec, 2016
Akwarela, Papier, 54 cm x 54 cm
2 500 zł
2 500 zł
Smutny klaun, 2021
Olej, Papier, 70 cm x 50 cm
2 500 zł
2 500 zł
Akt
Akwarela, Papier, 38 cm x 28 cm
1 500 zł
3 500 zł
Portret mężczyzny
Akwarela, Papier, 33.5 cm x 25 cm
1 800 zł
1 800 zł
Pojedynek artystów
Tusz, Akwarela, Papier, 21 cm x 29.5 cm
10 000 zł
14 000 zł
Architektoniczna hibernacja
Akwaforta, Papier, 38 cm x 27 cm
2 500 zł
3 800 zł
Kobieta (33/300), 1990
Technika własna, Papier, 18 cm x 25 cm
2 500 zł
3 500 zł
Tynapeos (345/500), 1981
Litografia, Papier, 38 cm x 26 cm
2 600 zł
3 000 zł
Linia XXIX, 2015
Tusz, Papier, 30 cm x 21 cm
1 000 zł
1 400 zł
Kompozycja geometryczna, 1975
Tusz, Papier, 20 cm x 17 cm
1 000 zł
1 100 zł
1621, 2020
Technika własna, Akryl, Płótno, 60 cm x 45 cm
1 000 zł
2 600 zł
Zawieszone obietnice
Inkografia, Papier, 85 cm x 68 cm
1 000 zł
1 700 zł
Portret, 1995
Grafika cyfrowa, Papier, 80 cm x 60 cm
1 000 zł
1 600 zł
Ikona - Św. Mikołaj, 1989
Tempera, Deska, 18 cm x 14.5 cm
1 500 zł
2 000 zł
Matka Boska Eleusa, 1994
Tempera, Deska, 38 cm x 29.5 cm
2 000 zł
2 000 zł
Widok miejski
Technika własna, Papier, 13 cm x 18 cm
1 000 zł
1 500 zł
Jan Levsha
Wiosna (2/4), 2020
Brąz, 30 cm x 15 cm x 12 cm
2 600 zł