VI Aukcja Klasyków Współczesności - 21 maja 2021, 19:30 (piątek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

VI Aukcja Klasyków Współczesności

21 maja 2021, 19:30 (piątek)

Katalog nadchodzącej aukcji sztuki

Dziennik 13 VI, 2013
Olej, Płótno, 33 cm x 24 cm
5 000 zł
Estymacja 12 000 - 16 000 zł
Błękitne tulipany, 2018
Akryl, Płótno, 81 cm x 65 cm
50 000 zł
Estymacja 80 000 - 130 000 zł
Magiczna kula
Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
30 000 zł
Estymacja 45 000 - 70 000 zł
Chwalipięta, 2011
Akryl, Płótno, 79 cm x 79 cm
10 000 zł
Estymacja 15 000 - 18 000 zł
Raise Up, 2017
Olej, Płótno, 120 cm x 150 cm
15 000 zł
Estymacja 20 000 - 25 000 zł
Pamiętnik, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 60 cm
3 000 zł
Estymacja 5 000 - 7 000 zł
Regaty, 2021
Akwarela, Papier, 36 cm x 48 cm
5 000 zł
Estymacja 20 000 - 30 000 zł
Nowy Jork, 2017
Akryl, Płótno, 33 cm x 24 cm
20 000 zł
Estymacja 35 000 - 45 000 zł
Abażur, 2003
Akryl, Papier, 20 cm x 39 cm
15 000 zł
Estymacja 25 000 - 35 000 zł
∞III, 1999
Akryl, Płótno, 100 cm x 46 cm
15 000 zł
Estymacja 25 000 - 30 000 zł
Wieczór, 2013
Olej, Płótno, 70 cm x 100 cm
15 000 zł
Estymacja 18 000 - 25 000 zł
Konik, 2021
Akwarela, Papier, 49 cm x 68 cm
7 000 zł
Estymacja 12 000 - 16 000 zł
Wcięta, 2020
Olej, Płótno, 100 cm x 70 cm
3 500 zł
Estymacja 6 500 - 7 500 zł
Układ, 2018
Akryl, Płótno, 100 cm x 100 cm
7 000 zł
Estymacja 12 000 - 15 000 zł
Szczelina, 2020
Akryl, Płótno, 90 cm x 70 cm
2 000 zł
Estymacja 3 000 - 5 000 zł
Autumn variations, 2021
Akwarela, Papier, 74 cm x 54 cm
1 500 zł
Estymacja 2 000 - 3 500 zł
W głębinie lasu
Olej, Płyta, 60 cm x 44 cm
5 000 zł
Estymacja 8 000 - 12 000 zł
Powrót Napoleona z Moskwy, 1940
Olej, Płyta, 50 cm x 68 cm
15 000 zł
Estymacja 25 000 - 38 000 zł
Polowanie, 1923
Olej, Płyta, 40 cm x 70 cm
5 000 zł
Estymacja 8 000 - 10 000 zł
Konie
Tusz, Akwarela, Papier, 28 cm x 20 cm
1 500 zł
Estymacja 2 500 - 3 500 zł
Scena erotyczna
Tusz, Akwarela, Papier, 23 cm x 18 cm
3 500 zł
Estymacja 5 000 - 7 000 zł
Don Kichot, 2021
Akryl, Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
3 000 zł
Estymacja 5 000 - 7 000 zł
Żurawie i zmierzch, 2021
Olej, Płótno, 90 cm x 120 cm
15 000 zł
Estymacja 17 000 - 20 000 zł
Poskramiacz koni, 2021
Akryl, Płótno, 120 cm x 100 cm
15 000 zł
Estymacja 25 000 - 30 000 zł
Byk, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
3 000 zł
Estymacja 5 000 - 7 000 zł
Bez tytułu, 1978
Olej, Płótno, 62 cm x 50 cm
7 000 zł
Estymacja 12 000 - 15 000 zł
Bez nazwy, 2019
Tusz, Papier, 63 cm x 44 cm
2 500 zł
Estymacja 4 000 - 6 000 zł
Orka, 2017
Technika własna, Płótno, 120 cm x 100 cm
2 500 zł
Estymacja 5 000 - 6 000 zł
Rysunek 5.355, 1979
Tusz, Papier, 29 cm x 21 cm
4 000 zł
Estymacja 6 000 - 10 000 zł
Conferring Blue
serigrafia, Papier, 63 cm x 63 cm
2 500 zł
Estymacja 5 500 - 7 000 zł
Akt, 1996
Gwasz, Papier, 21 cm x 26 cm
1 200 zł
Estymacja 2 000 - 3 000 zł
Krowa
Olej, Płótno, 33 cm x 41 cm
3 000 zł
Estymacja 5 000 - 7 000 zł
Pejzaż
Olej, Płótno, 49 cm x 63 cm
20 000 zł
Estymacja 35 000 - 40 000 zł
Widok fermy
Olej, Papier, 27 cm x 35 cm
7 000 zł
Estymacja 12 000 - 15 000 zł
Bez tytułu, 1975
Tusz, Papier, 20 cm x 17 cm
1 500 zł
Estymacja 2 500 - 4 000 zł
Odlotowa Squaw, 2021
Brąz, 65 cm x 60 cm x 40 cm
20 000 zł
Estymacja 30 000 - 35 000 zł

Informujemy, iż koszty transportu wylicytowanych prac na terenie Polski pokrywa Dom Aukcyjny Art in House.

To już szósta edycja Aukcji Klasyków Współczesności, w czasie której będą mieli Państwo okazję wylicytować prace znakomitych artystów tworzących w XX oraz XXI wieku. Kim są Klasycy Współczesności? Z jednej strony to rozpoznawalni twórcy, którzy zdążyli na stałe zapisać się do kanonu polskiej sztuki współczesnej; z drugiej są to malarze oraz rzeźbiarze nawiązujący do stylu oraz warsztatu dawnych mistrzów. W majowym zgromadziliśmy prace o wysokim poziomie artystycznym oraz technicznym, niekiedy wykonane przez nazwiska znane z publikacji o sztuce współczesnej czy z białych muzealnych ścian.

Wśród artystów o ugruntowanej pozycji w świecie sztuki znajdą Państwo jednego z członków słynnej Gruppy, czyli Włodzimierza Pawlaka: do wylicytowania będą aż trzy prace artysty, m.in. z charakterystycznego cyklu „Dzienników”. Współzałożyciel kolejnej znakomitej grupy z lat 60-tych (Neo Neo Neo), Jan Dobkowski, zabierze Państwa do świata abstrakcji, którą polecamy podziwiać z bliska. Miłośnicy realizmu magicznego z pewnością rozpoznają oniryczną kompozycję Tomasza Sętowskiego, zaś dla fanów Józefa Wilkonia przygotowaliśmy akwarelę przedstawiającą konia. Ciekawostką na aukcji jest serigrafia z pracą Tamary Łempickiej pt. „Young Lady With Gloves”, wydana z inicjatywy wnuczki artystki, Victorii oraz niezbyt grzeczny rysunek warszawskiej fontanny autorstwa Edwarda Dwurnika.

Ulubione motywy sztuki Dalekiego Wschody zawarł w swoim abstrakcyjnym rysunku Andrzej Strumiłło; charakterystyczny dla École de Paris pejzaż zobaczymy w pracy Henryka Epsteina, z kolei duch Kapizmu ujawni się w kompozycji Jana Cybisa. Piękno kobiecego ciała ukazuje akademickie dzieło Michała Feliksa Wygrzywalskiego oraz ekspresyjny „Akt w fotelu” Czesława Tumielewicza.

Na aukcji pojawią się również artyści znany z katalogów Nowej Sztuki: Tomasz Kostecki i jego akwarela w stylu art deco, Joanna Sarapata ze złotą balleriną, Jan Dubrowin z edwardiańską panną, Krzysztof Kopeć i śląska abstrakcja czy Krzysztof Ludwin z malarskim duetem przenoszącym nas do Barcelony oraz malowniczej Lanckorony.

Wszystkie prace będzie można zobaczyć na żywo w czasie wystawy przedaukcyjnej, która rozpocznie się 17 maja i potrwa do dnia aukcji. Zapoznajcie się z Klasykami, a będzie to przyjaźń na długie lata!